Wesoły tata

Dzień dobry!1. Wysłuchajcie uważnie wiersza, a następnie odpowiedzcie na pytania:– O czym był wiersz?– Kto wystąpił w wierszu?– Z czego śmiał się tata chłopca?– Dlaczego chłopiec chciał, żeby tata jadł z nim marchewkę i sałatę?– …

Czytaj dalej

Z rodziną najlepiej

Dzień dobry Kochani!1.Dzisiejszy dzień również zaczniemy od piosenki i będzie to piosenka,którą już kiedyś śpiewaliście. Mam nadzieję,że jak jej posłuchacie,to sobie przypomnicie. Słuchając,spróbujcie policzyć ile razy występuje w niej słowo,,mama” Moja wesoła rodzinka (sł. S. Karaszewski,muz. …

Czytaj dalej

Ślimak

Dzień dobry Motylki 🦋! Zadania na dziś : 1.Wysluchajcie wiersza pt :„Ślimak” Jan Brzechwa  2.Zapoznajcie się ze słowami i melodią piosenki pt:”Ślimak „ 3.Praca plastyczna” Ślimak „Wykonaj ślimaka z plasteliny i makaronu Wzór poniżej. https://images.app.goo.gl/73zuCqSRd6PYbPn67 Miłej pracy życzą p. …

Czytaj dalej

Moja mama

Dzień dobry!1. Posłuchajcie wiersza:Moja mamaMoja mama jest kochana!W domu krząta się od rana.Kiedy tylko słońce wstanieJuż szykuje mi śniadanie,Później mnie w samochód wsadzi,Do przedszkola odprowadziI w policzek buzi da,Życząc mi miłego dnia.Czasem z pracy późno …

Czytaj dalej

Brat i siostra.

Hej,hej! Witajcie w środę!1. Na początek,na rozgrzewkę,wysłuchajcie proszę piosenki pt. ,,Zabiorę brata”. Jeśli Wam się spodoba,to może nauczycie się jej na pamięć… Zabiorę brata(sł.E. Chotomska, muz.K. Marzec) Ten mały to mój starszy brat,On zawsze bardzo mało jadłMarudził …

Czytaj dalej

Mój tata.

Witajcie Kochani! 1. Posłuchajcie wiersza pt. ,,Mój tato”,który Wam nagrałam, a słuchając zastanówcie się, kto w nim opowiada-dziewczynka czy chłopiec. Jeśli już wysłuchaliście wiersza,to odpowiedzcie na pytania:– Jak ma na imię Twój tatuś?– Czy umiesz opisać …

Czytaj dalej