Muzyczne opowieści

Dzień dobry moi drodzy:)Dzisiaj jeszcze trochę o naszych emocjach i sposobach ich wyrażania.Człowiek wyraża emocje w różny sposób:oczywiście swoją twarzą,mimiką,swoim zachowaniem,gestami,ale również swój nastrój,emocje może wyrażać poprzez sztukę,a zwłaszcza poprzez muzykę i malarstwo. Wiecie o …

Czytaj dalej

Kilka zabaw

Witajcie!Dzisiaj przygotowałam Wam kilka zabaw do których zaproście swoich rodziców. Mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić. 1. „Spacerowa skakanka” wyjdź z dzieckiem na spacer. Ustalcie sposób poruszania się, np. dwa duże kroki i podskok …

Czytaj dalej

Godło

Dzień dobry kochane Motylki 🦋! Zadania na dziś :1 . Wysłuchaj wiersza pt:”Znak”M. Łaszczuk.  „Znak”Czy wiesz jaki to znak :w czerwonym polu biały ptak? Wiem- odpowiedział Jędrek mały. -To jest znak Polski: orzeł biały.  Rodzicu : Zaprezentuj dziecku …

Czytaj dalej

Różne emocje

Witajcie!Dzisiaj mam dla Was propozycję pracy plastycznej pt.”Różne emocje”. Przesyłam Wam przykłady takich prac wykonane przez Waszych rówieśników.Do wykonania pracy,będą Wam potrzebne:– farby plakatowe;– słomka do napojów;– flamastry lub kredki;– kartkaWykonanie:Robimy na kartce kilka kolorowych …

Czytaj dalej

Karolcia r. 10

Hej,hej Zerówko!Jeśli macie czas i trochę się nudzicie po wykonaniu zadań, to mogę Wam zaproponować np… dziesiąty rozdział „Karolci”. Mam nadzieję, że polubiliście choć trochę przygody tej,niewiele od Was starszej,dziewczynki, jej przyjaciela Piotra i niebieskiego …

Czytaj dalej

Z czego słynie Polska?

Witajcie!,,Z czego słynie Polska?” Dzieci wysłuchajcie opowiadania Agnieszki Filipkowskiej i porozmawiajcie na temat jego treści. Biało-czerwone motylki Agnieszka Filipkowska Kiedy za oknem pełnią kolorów zaczęła rozkwitać wiosna, w grupie Motylków zrobiło się biało– czerwono. Wykonane przez …

Czytaj dalej